HOME tel:+421 2 52 497 007 e-mail: info@obecoravcov.sk Šafárikovo nám. 7, 811 02 Bratislava 1 Pridať k oblúbeným Nastaviť ako domovskú stránku
*
Dnes je: 09.07.2020 Meniny má: Blahoželáme TIP: Pošlite narodeninovú, alebo meninovú SMS.
   
O NÁS
KNIHY ONLINE

 

Obec Oravcov v Bratislave (História a súčasnosť)

 


 

M. Kubínyi: Imrich Thurzo

 

VIDEOARCHÍV
Dátum: 30.11.2014
Počet videní: 23854
Zdroj: www.staromestska.tv
ARCHÍV
Téma * POZVÁNKA: Milan Remko a jeho životopisný príbeh
Vydané dňa 07. 10. 2018 (2100 prečítané)

Zápisky chemika je názov najnovšej knihy oravského rodáka Milana Remka z Jasenovej.

Vráťte sa s nami k nim na jesennom stretnutí oravských rodákov a priateľov Oravy na podujatí 10. októbra 2018 o 17.00 h v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici 9 v Bratislave.

Vstup na podujatie je voľný.

Obec Oravcov v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto Vás srdečne pozýva na jesenné stretnutie svojich členov a priateľov. Stretnutie bude venované bratislavskému Oravcovi Milanovi Remkovi - rodákovi z Jasenovej, ktorý spísal svoje spomienky na druhú polovicu 20. storočia a počiatok 21. storočia.

Podujatie sa uskutoční v stredu 10.októbra 2018 od 17.00 h v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici 9 v Bratislave. Vstup na podujatie je voľný.


 

Milan Remko: Zápisky chemika

Prvé vydanie, slovensky, 365 strán
ISBN: 9788097295400

 Publikáciu si môžete zakúpiť aj prostredníctvom internetu v kníhkupectve MARTINUS.SK:

"Na pozadí historických udalostí, ktoré sa odohrávali po druhej svetovej vojne a významne ovplyvnili osudy mnohých ľudí a ich rodín autor formou „zápiskov“ zaznamenáva najdôležitejšie udalosti tejto doby, ktoré mali obrovský vplyv na jeho životný údel a osudy celej rodiny. Ide o obdobie členené podľa významných historických udalostí – od februárového komunistického prevratu v roku 1948 cez a po okupácii Československa v roku 1968, prevratné udalosti roku 1989 a víťazstvo demokracie, následné rozdelenie Československa a vznik samostatnej Slovenskej republiky.

Rozprávanie na pozadí jeho životných skúseností má niekoľko rovín. Všeobecná klíma v období „reálneho socializmu“ významne ovplyvnila jeho štúdiá, výber povolania a profesionálnu kariéru počas socializmu. Otvorenie sa svetu v nových podmienkach demokracie autor naplno využíva k nadväzovaniu trvalých kontaktov a spolupráce s okolitými krajinami. Osobné historky a udalosti dokresľujú atmosféru jednotlivých období a poukazujú na výhody aj úskalia života slovenského vedca a učiteľa na vysokej škole.

Obohacujúci vplyv medzinárodnej spolupráce autor ilustruje na príkladoch svojej bádateľskej práce. Svoje spomienky a zážitky podáva v kontexte histórie a života svojej rodnej obce a Oravy, ktorá zanechala v jeho srdci hlboké korene a ku ktorým sa rád vracia v každom období svojho života."


[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
[ Viac info... Pošli informačný e-mail Vytlačiť článok ]

PRIDAJTE SA
  Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS! Copyright © 1991 - 2020 Obec Oravcov v Bratislave Stránky pre RSS správy Stránky pre RSS správy  Admin WebMail


Výmenný Reklamný systém
  Created by: Webinfo Slovakia s.r.o. Počet návštev: CNW:Counter Powered by: CMS phpRS 2.8.1